WMS DEPO YÖNETİM SİSTEMİ

Bir WMS Depo yönetim sistemi kurdurduğunuzda temel amacınız; depoda ki ürünün fiziki görünürlüğünü sağlanmaktır. Böylece herhangi bir stok yönetim programında gördüğünüz ürünlerin, deponuzda nerede olduğunu rahatlıkla bilebilirsiniz. Stokta yer alan ürünün fiziki olarak depo içinde ki konumunu bilmek, sipariş hazırlama süreçlerinde, eleman, forklift, bekletme alanı verimliliklerini büyük oranda artırmanızı sağlar. Özel depolar, paylaşımlı depolar veya kamuya açık dağıtım merkezlerinde hiçbir sıkıntı yaşanmadan lojistik dağıtımın verimli şekilde dağıtımı sağlanır. Amacımız ihtiyacınız olan sağlıklı bir sistem ile operasyonel verimliliğinizi artırmaktır.

ŞİRKETİNİZ İÇİN DOĞRU DEPO YÖNETİM SİSTEMİ KARARINI BİRLİKTE VERELİM.

BİLGİ TALEP EDİN

Raflama Süreçleri Verimliliği

WMS Depo yönetim sistemi verimliliğinizi artırmaya raflama süreçlerinden başlar. Ürünlerin; ağırlığı, hacmi, taşıma sırasında rampa ihtiyacı, günlük satış adetleri gibi bir çok parametreye birlikte karar verilmesi gerekir. Bu parametrelerin kullanıldığı algoritmalar ile artık ürün yerleştirme düzeni otomatize edilmiş olur. Daha ileri seviye algoritmalarda, sistem mevsimlik yada aylı satış değerlerine göre farklı yönlendirmelerde bulanabilir.

Toplama Süreçleri Verimliliği

Binlerce farklı tekil ürün, yüzlerce metrekare depo ve devamlı gelen siparişler. Algoritmalar tarafından en verimli şekilde raflara yerleştirilmesi sağlanmış ürünlerin çalışanlar tarafından aynı verimlilikle toplanmasının sağlanması gerekir. Otomatik tanıma, yönlendirme ve barkod okuma gibi farklı fonksiyonları üzerlerinde birleştiren araçlar ile ürünleri siparişe hazırlama süreci optimize edilir. Seçin WMS depo yönetim sistemi yazılımının bu araçlar ile mükemmel eşleştirilmiş olması temel biz zorunluluktur.

Sipariş Tamamlama Süreci

WMS Depo yönetim sistemi, şirketinizin kurumsal kaynak yönetim programı (ERP) ile eş zamanlı çalışır. Böylece satış siparişi yada üretim siparişi ERP programında oluştuğu anda depo yönetim sisteminde belirir ve son faturalama süreci de dahil WMS üzerinden süreç tamamlanır. Böylece klasik bir ERP sisteminde var olmayan görünürlük WMS tarafından sağlanmış olur. 

ŞİRKETİNİZ İÇİN DOĞRU DEPO YÖNETİM SİSTEMİ KARARINI BİRLİKTE VERELİM.

BİLGİ TALEP EDİN