teşekkürler

FOLLOW FASHION: MODA TRENDLERİ VE PAZAR ANALİZİ

Moda temel olarak yaratıcılığa dayanır. Fakat iş bilgi ve analizle yönetilir. Follow Fashion;  moda trendleri ve rekabet analizlerini oluşturabilmek adına, 5 farklı dilde, 180 farklı markanın e-ticaret sitelerini, buna ek olarak 90 farklı kaynaktan tüm defile fotoğraflarını toplayarak analiz eder.

Böylece

  • Doğru ürün portföyünü oluşturmanıza yardımcı olur.
  • Raf alanınızdan en verimli şekilde yararlanmanızı sağlar
  • En çok tercih edilen ürünleri yada niş segmentleri görmenizi sağlar
  • Ürün portföyünüzün rekabete göre durumunu analiz eder.
  • Gelirinizi ve kârlılığınızı artırır

Moda Trendleri Analizi

Follow Fashion; Moda sektörü için özel olarak geliştirilmiş bir trend analizi bilgi platformudur. Bu platform, dünyanın bir çok farklı noktasında ki moda şovlarından topladığı defilelere ait ürün görsellerini ve verileri yapay zeka algoritmaları kullanarak analiz eder. Oluşturduğu moda trendleri raporlarını üyelerinin kullanıma sunar. Birçok tasarımcı, günlerini harcayarak on binlerce defile fotoğrafını analiz eder yada vitrin fotoğraflarını kullanarak bir sonraki sezon için öngörü oluşturmaya çalışır. Follow Fashion’ın yapay zeka algoritmaları bu analizleri devamlı olarak yapar ve bir sonraki sezonun renk, stil, kıyafet parçası gibi moda trendlerini onlarca farklı örnekle tasarımcıya sunar. Böylece tasarımcı zamanını tasarıma daha çok yönlendirir.

Moda Pazar Analizi

Follow Fashion; 5 farklı dilde, 180 farklı markayı, 34 farklı ülkede takip ederek pazar analizleri oluşturur. İster Türkiye’de yerel marka olun, ister ihracatçı, bu analizler sayesinde hitap ettiğiniz pazarın durumunu görebilir, kendi markanızın yada müşterilerinizin rekabette ki konumunu izleyebilirsiniz. Moda şirketlerinin tepe yöneticileri ile ürün yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu rekabet analizini, anlık veri akışına yakın bir hızla size sunan Follow Fashion sayesinde, kampanya planlarınızı kurgulayabilir ve takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Moda Ar VR
dijital dönüşüm

REKABET ANALİZİ

Follow Fashion; fiyatlar ve ürün portföyü konularında topladığı verileri, en basit ve anlaşılır şekillerde kullanıcılarına sunar. Anlık veriyle birlikte, yıllara yaygın rekabet verisini karşılaştırabilir şirket yöneticilerinin rekabet temelinde önünü aydınlatır. Rakiplerinizin ürün portföylerini nasıl kurguladıklarını yada portföylerine yönelik fiyat stratejilerini takip edebilirsiniz. Geçmiş yıllara ait verilerle, kendinizi hedef müşterinize göre daha iyi konumlandırabilirsiniz.

Follow Fashion ile Tanışmak İster misiniz?

DEMO TALEP EDİN