LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ (TMS) DANIŞMANLIĞI VE SİSTEM KURULUMU

Lojistik Yönetim Sistemi (TMS), bir şirketin tedarik zinciri üzerinde ki, satış veya satın alma süreçlerinde, fiziki ürünlerin depo dışında ki tüm hareketlerini takip eden ve optimize etmeyi amaçlayan yazılım teknolojisidir. 

Fiziki ürün üretimi veya dağıtımı yapan her firmanın tüm bu malzemelerin akışını sağlamak adına bir lojistik altyapısına sahip olması gerekir. Bu altyapı, sahip olunan veya kiralanan araç parkı yada kullanım masrafları nedeniyle her şirket için önemli bir maliyet kalemini oluşturur. Tüm araçların takip edilmesi, son dakikada yaşanabilen sipariş değişiklikleri, ara duraklar, teslimatlar gibi birçok farklı günlük sorun lojistik operasyonlarının tek bir temel altyapı üzerinde yönetilmesini zorunlu kılar.

Birçok firma karayolu ile taşımacılığının dışında deniz ve hava taşımacılığını da kullanır. Burada ki sözleşmelerin takip edilmesi, ürünlerin takip edilmesi kadar önemli bir hale gelir.

Her geçen gün daha karmaşık hale gelen lojistik süreçleri tek bir noktada basitleştirerek çözmenizi sağlayan Lojistik Yönetim Sistemi (TMS)’in birkaç faydasına birlikte bakalım.

  • Kiralık veya öz mal tüm araçlarınız içi maliyetleriniz mümkün olan en detaylı şekilde hazırlanır. Böylece sevkiyat başına lojistik maliyetlerinizi ve fatura kârlılığınızı net şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Her aracı, her sevkiyatı takip edebilir, müşterinizi sevkiyatların nerede olduğuna dair bilgilendirir, tahmini varış sürelerini paylaşabilir ve sonuçta müşteri memnuniyetinizi artırabilirsiniz.
  • Sevkiyat rotalarınızı en etkili şekilde optimize edebilirsiniz.
  • 3PL seviyesi de dahil olmak üzere operasyonlarınızı yönetebilir, böylece farklı lojistik sözleşmelerinin etkinlik ve verimliliklerini artırabilirsiniz.
  • Araç doluluk oranlarınızı takip edebilir, sevkiyat birleştirme ve aktarma gibi uygulamaları kullanarak lojistik maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Lojistik yönetim sistemi (TMS), müşteri memnuniyetine ve ürün maliyetine doğrudan etkisi bulunan lojistik operasyonlarının verimliliğini maksimize etmek için kullanacağınız temel araçtır.

Lojistik Yönetim Sistemi, Depo Yönetim Sistemi ile birlikte kullanıldığında yaratacağı bütünleşik etki, şirketinizin tedarik zincirinin, en az hata ile çalışan, maliyetleri optimize edilmiş bir yapıya ulaşmasını sağlayacaktır. Doğru lojistik yönetim sistemi seçimi, uygulama ve bu yenilikçi teknolojileri kullanarak, iş modelinizi de yenilemek ister misiniz? ELBE Dijital Dönüşüm Danışmalığı ile yeni fikirlere ve pratik yeniliklere yelken açacaksınız.

GELECEĞE HAZIRLANMANIZ İÇİN BİZ YANINIZDAYIZ

BİLGİ TALEP ET
nakliye yönetim sistemi

HER ARACI TAKİP ET

Lojistik yönetim sistemi ile araçlarınız üzerinde tam kontrol sağlayın. Araç içi stok bilgisi, aracın teslimat ve bekleme performansı, sefer maliyetleri, araç bakım ve onarım giderleri ile tüm bilgiler elinizde.

Daha Fazlası
uluslararası lojistik

KARA, DENİZ, HAVA

Lojistik Yönetim Sistemi (TMS) ile, hava – kara – deniz her sevkiyat tam kontrol altında tutulur. Sözleşme süreçleri takibi ile hatalar minimuma indirilir. Böylece fazla yapılan tüm harcamalardan kurtulursunuz

DAHA FAZLASI
Dijital Dönüşüm

MODELLEME VE TEKNOLOJİ

Gelecekte müşterinize daha iyi hizmet edebilmek için ihtiyaç duyduğunuz iş modelini birlikte geliştiriyoruz. Uygun yazılımı ve teknolojiyi seçiyor uygulama süreçlerinde sizinle birlikte hareket ediyoruz.

DAHA FAZLASI

GELECEĞE HAZIRLANMANIZ İÇİN BİZ YANINIZDAYIZ

BİLGİ TALEP ET