LOJİSTİK YAZILIMI VE TEKNOLOJİSİ SEÇİMİ

Yurtiçi ve yurtdışında birçok farklı lojistik yazılımı mevcut. Bu yazılımların bir kısmı, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz temel yazılımlar ve araç takibi, teslimat takibi gibi konulara odaklanıyorlar. Bazı yazılımlar ise her şirkete özel kurulum gerektiriyor ve maliyet hesaplamalarından, uluslararası lojistik yönetimine birçok farklı konuda çözümler sunuyorlar. Bu sistemlerin arasında doğal olarak büyük maliyet farklılıkları olduğu gibi yarattıkları fayda açısından da büyük farklılıklar mevcut. Doğru lojistik yazılımı ve teknolojilerinin seçimi için ihtiyaçlarınız ile birlikte, maliyet/fayda analizlerinin de yapılması ve buna uygun seçimlerin yapılması gerekir. 

Doğru Lojistik Sistemleri ile Şirketinizi Geleceğe Taşıyalım

BİLGİ TALEP EDİN
nakliye maliyeti

Lojistik Yazılımı Maliyeti

Doğru teknolojinin seçimi, maliyet bağımsız olması gereken bir konu olsa da, birçok müşterimiz için en temel argümanlardan birisini teşkil ediyor. Çünkü maliyetin bütçelendirilmesi gerektiği gibi, sistemin kurulumu sonrası beklenen verimlilik gelişmelerinin de aynı şekilde bütçeye yansıtılması gerekmektedir. Toplam maliyet hesaplanmasında bir diğer önemli etken eğitimdir. Yazılım geliştirme, kurulum, donanım maliyetleri yanında en büyük giderlerden birisini eğitim oluşturmaktadır ki birçok noktada göz ardı edilen bu maliyet projeden beklenen faydanın alınamamasına sebep olabilir bu nedenle dijital dönüşüm projelerimizin tamamında eğitime büyük önem vermekteyiz. Maliyeti uzun dönemli hesaplamak ve elde edilecek tasarruf ve verimlilik artışlarının oluşturacağı kazançla birlikte düşünmek en doğru yaklaşım olacaktır.

Lojistik Yazılımı ile Yeni Çalışma Modelleri Geliştirme

Dijital dönüşümün temel amacı yeni iş modelleri geliştirmek bu sayede müşterilerinize hizmet etmenin yeni modellerini bulmak veya operasyonel verimliliğinizi mükemmelleştirmektir. Bunu gerçekleştirebilmek için lojistik yazılımı kararının verilmesinden çok önce yeni iş modelleri, yeni çalışma süreçleri konusunda kararlar verilmesi şirketinizin bir sonraki adıma daha güçlü hazırlanmasını sağlayacaktır. Amaç güçlü bir iş modelini destekleyecek güçlü bir lojistik yönetim sistemi (TMS)‘i işler hale getirmektir.
Stratejik marka yönetimi

Esnek Geliştirme Platformu

Seçilecek lojistik yazılımı, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak esnetilebilir ve programlanabilir olmalıdır. Bulunulan sektör, farklı ihtiyaçlar gibi nedenlerle lojistik yönetim sistemi yazılımı da bu ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir olmalıdır. Bazı lojistik yazılımı firmaları belirli sektörler temelinde uzmanlaşabilirler, yada bazı yazılım firmaları çok esnek yapılara sahip oldukları için birçok farklı sektör için uyarlanabilir yapılar sunabilirler. 

Doğru Lojistik Sistemleri ile Şirketinizi Geleceğe Taşıyalım

BİLGİ TALEP EDİN