NAKLİYE YÖNETİM SİSTEMİ (TMS) İLE TÜM ARAÇLAR KONTROL ALTINDA

Nakliye yönetim sistemi, depodan ürünün çıkması ile birlikte müşteriye teslimine kadar geçen tüm süreci ve buna ek olarak araçların tüm hareketlerini yöneten yazılım sistemidir. Temel olarak nakliye yönetim sistemi şirketlerin ürünlerini kaynak noktadan varış yerine, verimli, güvenilir ve maliyet efektif bir şekilde taşımasını sağlar. Bu sistemler ile iç – dış nakliyatı, yurtiçi – yurtdışı nakliyatları, şirkete ait yada dışarıdan kiralanmış araçları tek bir sistem altında yönetebilirsiniz.

Arz talebi zincirindeki hiçbir uygulama nakliye yönetim sistemi kadar farklı tasarruf ve değer üretme imkanı sunmaz. Fakat firmaların TMS uygulamalarını satın almasında ki temel sebep nakliye ücretlerini düşürmektir. Nakliye yönetim sistemleri, sürecin uygulanması sırasında birçok farklı analitik optimizasyon yapabilmeleri sayesinde maliyetlerde önemli düşüşleri sağlayabilmektedir. 

DOĞRU NAKLİYE YÖNETİM SİSTEMİ İLE GELECEĞE HAZIR OLUN

BİLGİ TALEP EDİN
araç takip nakliye yönetim sistemi

Araçların Detaylı Takibi

Nakliye yönetim sistemi, araçları en küçük detaya kadar bir bütün olarak takip eder. Örneğin, aracın fiziki konumu, araç içi stoklar, aracın geçtiği ücretli yolların maliyetlendirilmesi, aracın bakım süreçlerinin takibi, trafik cezaları takibi vbg. birçok farklı süreç TMS uygulamaları tarafından takip edilir. Filonuzda ki tüm araçlar, size ait olanlar yada kiralık araçlar, ile ilgili tüm raporlar bu sistem üzerinde görünür hale gelir.

Net Maliyetleme

Nakliye yönetim sistemi; takip ettiği bakım, yenileme, yol ücretleri gibi birçok farklı detayla her sefer için kesin maliyet bilgisine ulaşabilir. Yükleme, müşteri coğrafi bölge vbg. birçok farklı kritere göre bu rakamları raporlayabilir. Böylece genel lojistik sürecinin üreteceği kârlılık rakamlarından, müşteri bazında kârlılık rakamlarına hatta fatura bazında kârlılık rakamına kadar ulaşılabilir.
nakliye maliyeti
müşteri memnuniyeti

Müşteri Memnuniyeti

Nakliye yönetim sistemi, sahip oldukları veri görünürlüğü ve analiz yeteneği sayesinde, müşterinize, yüklemenin konumu ve tahmini varış süreleri ile ilgili anlık bilgi verirken, orta vadede size sunduğu verilerle her geçen gün daha hızlı bir süreç yönetimine imkan sunar. Sevkiyat performans yönetimi ile birlikte amaç müşterilerin daha hızlı sevkiyat almasını sağlamak ve firmanın daha düşük lojistik maliyetlerine katlanmasını sağlamaktır

DOĞRU NAKLİYE YÖNETİM SİSTEMİ İLE GELECEĞE HAZIR OLUN

BİLGİ TALEP EDİN