LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ (TMS) İLE ULUSLARARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ

Uluslararası lojistik yönetimi, farklı lojistik yollarının kullanımı, evrak takip yönetimi gibi farklı problemler içerir. Kara ile birlikte hava ve deniz gibi ticari yolların kullanıma girmesi, aynı siparişin farklı yollarla gönderilmesi gibi senaryoları gündeme getirir. Uluslararası Lojistik yönetiminde temel amaç süreçler etkin ve kusursuz bir hızla yönetilirken maliyetlerin düşürülmesi için analiz, simülasyon ve tahminleme tekniklerinin kullanılmasıdır.

Stratejik lojistik yönetimi, detaylı analiz, simülasyon ve tahmin etme teknikleri ile

DOĞRU LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ İLE GELECEĞE ADIM ATIN

BİLGİ TALEP EDİN
araç takip nakliye yönetim sistemi

Stratejik Nakliye Yönetimi

Uluslararası lojistik yönetiminde, analiz ve modellemelere dayalı olarak farklı zamanlar için lojistik kapasite ihtiyacının tahmin edilmesi ve bu tahminlere yönelik olarak taşıyıcı firmalarda rezervasyonların yapılması, satın alınması yada iptal edilmesi stratejik nakliye yönetimi olarak adlandırılır. Böylece, dönemlik nakliye antlaşmalarının yapılması, elektronik ortamda veya otomatik olarak nakliye satın almasının tamamlanması gibi mali ve operasyonel verimlilik sağlayacak süreçler geliştirilir.

Uluslararası Lojistik Yönetimi ve Evrak Otomasyonu

İthalat ve ihracat süreçlerinde evrak takibi zorlu bir süreç olabilir. Uygun yazılımlar kullanıldığında, bazı evraklar otomatik olarak hazırlanma sürecine girecektir. Bu tip otomasyon sistemleri nadir bulunan sistemlerdir fakat kullanımı sonrasında operasyonel verimlilik maksimize edildiği gibi, son anda gelen sipariş değişikliklerinde dahi müşteri talepleri karşılanabileceği için müşteri memnuniyetini de artıracaktır.
evrak otomasyonu
lojistik analiz

Detaylı Raporlama Sistemleri

Tüm lojistik uygulamalarında raporlama büyük önem taşır, fakat uluslararası uygulamalarda daha kuvvetli bir raporlama altyapısı gerekir. Karayolu, tren, uçak ve gemi gibi farklı taşıma seçenekleri ile parsiyel yükleme, tam yükleme gibi kullanım şekilleri, yüksek detayda analiz ve güçlü algoritmaları beraberinde getirir. Bu analiz ve raporlamaya dayalı olarak bir sonraki dönemin taşıma kararları verilir. Nakliye yönetim sisteminin, tedarik zinciri yönetiminde maliyet verimliliğine en yüksek katkı veren yazılım olduğunun unutulmaması gerekir.

DOĞRU LOJİSTİK YÖNETİM SİSTEMİ İLE GELECEĞE ADIM ATIN

BİLGİ TALEP EDİN